Pojďte pracovat do Morava Wood

Jednáme férově s našimi partnery i zaměstnanci. U nás najdete práci se dřevem, která vám bude dávat smysl.
Aktuálně nabízíme tyto pozice:

PROČ PRACOVAT V MORAVA WOOD?


1. Více času s rodinou

Práce je stejně důležitá jako čas strávený s rodinou. Proto jsme tomu přizpůsobili naši výrobu. Naši zaměstnanci pracují ve 2 směnném provozu a víkendy mají volné.


2. Chováme se k sobě slušně

Zakládáme si na tom, aby se vám v práci líbilo, byla zde přátelská atmosféra a chovali jsme se k sobě slušně a se vzájemným respektem.


3. Sdílíme lásku ke dřevu s vámi

Dřevo je nádherný přírodní materiál, který si zamilujete. A my se s vámi o tuto lásku podělíme. Svým zaměstnancům nabízíme palivové dříví a firemní produkty s výraznou slevou.


O co usilujeme

Jako přední evropský výrobce masivních podlah usilujeme o vynikající kvalitu našich výrobků. Tu se snažíme docílit neustálou inovací procesů výrob a spoluprací se specialisty.

Důležitým je pro nás vztah k přírodě, chováme se šetrně a ekologicky.

There is not Planet B

O co usilujeme

Jako přední evropský výrobce masivních podlah usilujeme o vynikající kvalitu našich výrobků. Tu se snažíme docílit neustálou inovací procesů výrob a spoluprací se specialisty.

Důležitým je pro nás vztah k přírodě, chováme se šetrně a ekologicky.

There is not Planet B


CO U NÁS ZAMĚSTNANCI OCEŇUJÍ?


  • 80 % z nich je s prací u nás spokojeno a kdyby se měli znovu rozhodovat, zda by u nás práci přijali, vybrali by si opět nás
  • 91 % našich zaměstnanců vnímá dobrou atmosféru na pracovišti a má s kolegy přátelské vztahy. Stejné procento zaměstannců je spokojeno se svým pracovním prostředím.
  • 72 % procent zaměstnanců vnímá pozitivně, jakým směrem se společnost ubírá a má důvěru ve své nadřízené

Začínal jsem jako dělník, dnes dělám výrobního ředitele ...


Abych Vám popsal svůj příběh, musím se vrátit do roku 2009, a to konkrétně do pondělí 1.6., protože to je den, který mi změnil pro následujících mnoho let život. Na internetu jsem našel inzerát s nabídkou práce Mistr výroby na ranní směnu od firmy Morava Wood. Díky rodičům a prarodičům jsem odmala tíhnul ke dřevu a v názvu bylo dřevo, tak jsem to risknul. Vždy jsem byl ambiciózní člověk a nechtěl jsem dělat na lince ve velké společnosti, tak jsem zvedl telefon a volal jsem. Telefon zvedl nějaký pan N. a okamžitě mě pozval na pohovor. Jak říká jeden inspirativní člověk: Peníze a strach jsme nikdy neměli… tak jsem sedl na kolo a jel jsem. Má vidina mistrovského místa a inzerovaných peněz mě hnala dopředu. Velké překvapení a hlavně obrovské vystřízlivění přišlo ve chvíli, kdy mi pan N. na pohovoru oznámil, že vlastně nic neumím a že mě na pozici mistra přijmout nemůže. Chtělo se mi vzteky odejít, ale on řekl ještě něco – ale měl bych pro vás nabídku na pozici dělník do výroby za 55Kč na hodinu (v hlavě mi tehdy proběhla všechna nevlídná slova, ale bůh ví proč jsem odpověděl jinak). ANO pane N., jsem už měsíc bez práce a potřebuji pracovat. Já to tedy beru. Kdy je nástup? Zítra ráno v 5:50 buďte připraven.

Tedy 2.6.2009 jsem přijel poprvé do práce v MWP. Pan N. přiletěl přesně v 5:50 rychle rozdělil práci a mě přidělil pana Š., aby mě naučil křídovat (Cože? Křídovat? Co to sakra budu dělat?). No po dvou dnech jsem to alespoň trochu uměl a už jsem nepotřeboval dozor nejzkušenějšího člověka ve firmě a mohl jsem být odpovědný sám za své pracovní výsledky.

Na konci roku 2009 na Vánočním večírku pan N. při proslovu přišel s myšlenkou, že od nového roku bude zřízená nová pozice kvalitáře. Od té chvíle už jsem nemyslel na nic jiného než, že to je pozice pro mě. Hned první pracovní den v novém roce přišel p. N. bohužel s tím, že už má vybraného člověka, který bude tuto pozici dělat. K mému překvapení se nikoho neptal nebo nedal ani možnost se o pozici přihlásit a oznámil, že novým kvalitářem bude pan D. Byl jsem opravdu zklamaný… Naštěstí tomu osud chtěl a ještě ten den přišel D. za p. N. s tím, že se necítí na tuto pozici a že jí s díky odmítá. To byl impulz pro mě a tak jsem následující den vyrazil s žádostí za p. N. Byl překvapen, že bych o to měl zájem, a dal mi za úkol, že mám 14 dnů na to vymyslet, jak by mohl kvalitář ve firmě fungovat a hlavně co by to mělo firmě přinést. Ukázal jsem mu, že mám oči otevtřené a mohu firmě skutečně pomoci. Následující týden jsem už chodil do práce jako hrdý kvalitář.

Vždy jsem se snažil přemýšlet, jak firmě pomoci, jak dělat svou práci dobře a ostatní už šlo relativně rychle a samo. Teda vlastně je to třináct let mého života, ale přijde mi, jako by to bylo včera, když jsem nastupoval. Stal jsem se mistrem, jak jsem si na počátku vysnil. Dotáhl jsem to i dál, pořád jsem se držel stejné strategie, snažit se myslet na to, aby firma prosperovala, nebylo mi jedno, co po mě zůstává. Já i firma jsme ušli za tu dobu velký kus cesty, od roku 2012 nastoupili noví lidé i do vedení firmy, kteří dávájí možnost růstu všem a firmu po všech směrech rozvíjí. Když jsem do firmy nastoupil, pracovalo nás tu 16, dnes je nás ve firmě 160. Za těch třináct let jsem se tu naučil hodně věcí a to díky všem mým spolupracovníkům. Protože nebýt jich, tak určitě dnes nejsem ten hrdý otec, který bydlí ve vysněném domě.


06/2009 – 01/2010  – dělník ve výrobě
01/2010 – 12/2012  – kvalitář
01/2013 – 10/2014  – mistr výroby
11/2014 – 10/2016  – nákupčí
11/2016 – současn. – ředitel výroby
01/2017 – současn. – člen 5-členného nejvyššího výboru společnosti

Někdy se mě lidé ptají, zda není čas na změnu. Já jim vždy bez dlouhého přemýšlení odpovídám, dokud mě ta práce bude bavit, jako baví dnes i po 13 letech, není k tomu nejmenší důvod.